Jak tworzyć angażujące i chętnie czytane treści marketingowe?

Jak tworzyć chętnie czytane treści marketingowe Agencja brandingowa Moweli Creative
Zastanawiasz się jak tworzyć treści marketingowe, które zaangażują czytelników, pomogą zwiększyć świadomość Twojej marki oraz ułatwią sprzedaż? Podpowiemy Ci tu 7 wskazówek dotyczących content marketingu.

Zastanów się dla kogo piszesz

Kluczowe znaczenie w tworzeniu treści marketingowych ma zrozumienie, dla kogo te treści piszesz. Znajomość odbiorców oznacza zrozumienie ich potrzeb, pragnień, preferencji i bolączek. Zadaj sobie pytanie: Do kogo kierujesz swoją ofertę? Czego ten ktoś potrzebuje? Co lubi? Jakie są jego cele? Gdy dobrze zrozumiesz swoich odbiorców, możesz tworzyć treści, które będą się z nimi właściwie komunikować i bezpośrednio odpowiadać ich potrzebom. Badanie ich zainteresowań może również pomóc w wybraniu tematów, którymi chętniej się zainteresują.
Aby upewnić się, że Twój content jest dostosowany do grupy docelowej, rozważ przeprowadzenie ankiet i wywiadów z potencjalnymi klientami. Dzięki temu uzyskasz cenny wgląd w to, czego szukają Twoi odbiorcy i jak najlepiej z nimi współpracować. Da ci to wyobrażenie o tym, jaki rodzaj treści najbardziej do nich przemawia. Pomoże Ci to również rozwinąć silne relacje z klientami i zbudować zaufanie między Tobą a Twoją marką.

Pisz tak, aby wywołać emocje

Pisanie treści marketingowych wywołujących określone emocje, może przynieść Twojej marce sporo korzyści. Emocje, takie jak radość, strach, złość, zaskoczenie, mogą pomóc czytelnikom wyobrazić sobie Twój przekaz, Twoje intencje oraz lepiej zrozumieć to, o czym piszesz. Tworząc angażujące treści, zastanów się, jakie reakcje chcesz wywołać. Jak chcesz, żeby czuli się Twoi odbiorcy? Czy chcesz, aby byli zaciekawieni, zainspirowani a może zmotywowani?
Po ustaleniu kluczowych emocji wybierz słowa i wyrażenia, które wywołują takie uczucia. Zastanów się również, w jaki sposób przekazujesz swoją wiadomość. Czy używasz krótkiego i bezpośredniego języka, czy zdań dłuższych, bardziej opisowych? Postaraj się znaleźć równowagę pomiędzy jasnym, czytelnym przekazem a dodawaniem dużej ilości szczegółów, pozwoli to czytelnikom właściwie odebrać content opisujący Twoją markę, usługę lub produkty. Możesz również dodać do swoich informacji np. elementy zaskoczenia, dzięki temu możesz zwiększać siłę przekazu i swoich czytelników dodatkowo zainteresować.

Stosuj przemyślane tytuły

Przemyślane tytuły są niezbędne do zaangażowania czytelników i zachęcenia ich do kliknięcia w artykuły dotyczące Twojej marki. Tytuły w ofertach lub treściach marketingowych powinny przyciągać uwagę i dawać poczucie ważności zamieszczonych informacji. Dobry tytuł artykułu lub oferty Twojej marki, produktu czy usługi powinien już przy pierwszym kontakcie zapewniać wgląd w to, czego czytelnik może się spodziewać po kliknięciu artykułu.
Tworząc tytuły angażujących treści, pamiętaj, że krótsze bardzo często oznacza lepsze. Postaraj się przekazać swój punkt widzenia w jak najmniejszej liczbie słów. Ponadto używaj zwrotów, które wzywają do działania, np. „Odkryj” lub „Dowiedz się”, sprawiających, że czytelnik poczuje się dodatkowo zachęcony do kliknięcia i zapoznania się z treścią.

Pisz krótko i zwięźle

Pisząc angażujące treści marketingowe, które mają na celu pomóc budować Twoją markę, upewnij się, że nie przytłaczasz swoich czytelników zbędnymi informacjami. To oczym chcesz opowiedzieć powinno być zwięzłe i na temat. Nie dodawaj niepotrzebnych puent, koloryzowania lub wypełniaczy, które mogą znudzić czytelnika.
Zwięzłość jest kluczem w tworzeniu treści sprzedażowych, skup się więc na tworzeniu właściwego przekazu w jak najmniejszej liczbie słów. Podczas pisania staraj się trzymać głównego tematu artykułu i upewnij się, że tytuł i stworzona treść marketingowa pasują do siebie. Pomoże to utrzymać zaangażowanie czytelnika, a jednocześnie pozwoli mu szybko zrozumieć sens informacji.

Pisz „od siebie”

Jednym z najlepszych sposobów tworzenia dobrych treści marketingowych, jest osobiste podejście. Daj znać czytelnikom, że za Twoją marką stoi prawdziwa osoba, a będziesz w stanie stworzyć z nimi prawdziwą emocjonalną więź. Personalizuj swoje treści. Przytaczaj przykłady z własnych, biznesowych doświadczeń lub pisz o rzeczach, które są dla Ciebie ważne. Możesz wykorzystywać osobiste historie, aby pokazać, dlaczego Twoja marka, produkt lub usługa jest dla czytelników właściwym rozwiązaniem.
Ponadto skup się na używaniu języka, który przemawia bezpośrednio do czytelnika, aby czuł, że mówisz bezpośrednio do niego. Pomoże Ci to pokazać osobowość Twojej marki a docelowo może pomóc przyciągnąć więcej klientów.

Dodawaj do treści zdjęcia i filmy

Wykorzystanie elementów wizualnych (zdjęć, filmów, infografik) w treściach marketingowych to świetny sposób na podniesienie wartości contentu. Zdjęcia i filmy to sprawdzony sposób, aby pomóc czytelnikom lepiej zrozumieć zawarte informacje i skupić ich uwagę. Dodatkowo zamieszczając w treściach materiały brandingowe (np. logo, charakterystyczne dla Twojej marki wzorce graficzne lub reklamowe) tworzy się w świadomości odbiorców spójna identyfikacja wizualna a to powoduje zapamiętanie marki i wzrost zaufania. Dodając zdjęcia lub elementy graficzne, upewnij się, że są dobrane merytorycznie do tego o czym piszesz i wysokiej jakości.
Dołączanie filmów to także świetny sposób na zaangażowanie widzów, zwłaszcza gdy używa się ich do wyjaśniania pojęć. Filmy dodatkowo mogą pomóc w nawiązaniu głębszej więzi z widzami.

Optymalizuj treści marketingowe dla wyszukiwarek

Jeśli chcesz aby Twoje treści marketingowe docierały do większej ilości potencjalnych klientów optymalizuj je odpowiednio i twórz je przyjaznymi dla wyszukiwarek internetowych (np. Google). Rozważ dodanie do treści marketingowych odpowiednich słów kluczowych związanych z opisywanym przez Ciebie tematem. Twórz tytuły treści z zastosowaniem słów kluczowych i przyjazne linki. Stosuj odpowiednio nagłówki akapitów treści (h1, h2), dodaj do zdjęć i grafik dodatkowe opisy (alt). Zadbaj również o odpowiednią gęstość słów kluczowych. Każde z tych działań może pomóc poprawić rankingi SEO Twoich marketingowych treści.
Buduj mądrze swoją własną markę 🙂

Poznajmy się

Moweli Creative to agencja brandingowa. Specjalizujemy się w projektowaniu i unowocześnianiu wizerunku dla marek i firm. Przeprowadzamy rebrandingi przestarzałych wizerunków. Projektujemy świetne identyfikacje wizualne, logo, firmowe strony internetowe oraz wysokiej jakości materiały reklamowe i promocyjne.
Projektujemy materiały brandingowe już od ponad 11 lat. Dla naszych klientów, ich firm i marek wykonaliśmy już ponad 90 rebrandingów i opracowań nowoczesnych identyfikacji wizualnych.
W naszej agencji powstało już ponad 190 logo firmowych, ponad 100 stron internetowych oraz niezliczona ilość materiałów do druku i cyfrowych.

Zapraszamy

Rebranding Moweli Creative Agencja brandingowa projektowanie logo identyfikacja wizualna wysokiej jakości projekty Warszawa Kraków Wrocław Katowice Gdańskgraficzne

Pomagamy budować silne marki
Zobacz nasze realizacje