Prezentujemy krótkie zestawienie elementów, na które warto zwrócić uwagę przy budowie strony internetowej.

 

1. Responsywność.

Responsywność to automatyczne dopasowanie treści strony internetowej do urządzenia, na którym jest wyświetlana.

Czasy przeglądania stron wyłącznie na monitorach komputerów stacjonarnych odchodzą już w zapomnienie. Coraz więcej treści internetowych przeglądanych jest na urządzeniach mobilnych, smartfonach i tabletach. Nowoczesna strona internetowa powinna więc w swojej strukturze pozwalać na przyjazne przeglądanie na każdym dostępnym urządzeniu odbiorcy, zarówno na monitorze jak i smartfonie. Jeśli myślisz o nowej stronie internetowej to responsywność potraktuj jako podstawową funkcję.

 

2. Dobrze zaprojektowana szata graficzna

Twoja strona internetowa, przy właściwym zaprojektowaniu, może stać się potężnym narzędziem marketingowym. Połączenie dobrych treści opisujących Twoją ofertę, z ciekawą i pomysłową szatą graficzną to klucz do budowania więzi i pozyskiwania nowych klientów. Wygląd strony powinien jasno i precyzyjnie przekazywać informację o Tobie i Twoim biznesie.

Zwróć uwagę, aby szata graficzna była spójna z pozostałymi materiałami reklamowymi. Dzięki zachowaniu spójności strona internetowa stanie się ważnym elementem budowania Twojej marki.

 

3. Intuicyjny panel administracyjny cms

Nowoczesna strona internetowa powinna mieć możliwość pełnej edycji treści i zdjęć. Dzięki dobremu systemowi cms będziesz mógł dowolnie zarządzać danymi, dodawać podstrony, produkty usługi. Intuicyjność panelu natomiast pozwoli Ci na szybkie i swobodne działania edycyjne. System cms powinien być dobrze zabezpieczony oraz posiadać możliwość definiowania administratorów.

 

4. Optymalizacja dla wyszukiwarek internetowych

Zapewne chciałbyś, aby treści zamieszczone na Twojej stronie internetowej trafiły do właściwych odbiorców. Jeśli strona internetowa jest dobrze zoptymalizowana wyszukiwarki, takie jak np. Google łatwiej i szybciej wczytają jej treści i pokażą je w wynikach wyszukiwania. Prawidłowo wykonana strona internetowa powinna zawierać elementy ułatwiające indeksację przez roboty wyszukiwarek.

 

Zobacz również: